І ти, колись, боролась, мов Ізраїль, Україно моя!

І ти, колись, боролась, мов Ізраїль, Україно моя!


1
4

       У 1933 році до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив в країні націонал – соціалістичний режим. Цей режим ґрунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою арійці належать до вищої раси, а євреї – до нижчої. У 1939 році німецька армія окупувала Польщу, розв’язавши тим самим Другу світову війну. Гітлер почав знищення єврейського народу, основна частина якого проживала в Польщі. За роки війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з них – півтора мільйона дітей, що становило третину їх загальної кількості. Це була спроба знищити цілий народ, тому геноцид єврейського народу отримав назву Голокост (від англ. – «всеспалення»).
       Зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив цієї жахливої сторінки історії.
     Учні чергового 10-Б класу ЗОШ №13 (кл.керівник Лук’янова Н.С.) провели інформаційні перерви «Голокост – злочин проти людства» учням 5-7 класів, організували анонс тематичної літератури, серед якої – «Стерті. Зникаючі сліди євреїв Галичини в сучасній Україні» Омера Бартова, «Поза межами розуміння. Богослови та філософи про Голокост» за редакцією Д.К.Рота». Старшокласники під час круглого столу обговорили розділи книги «Обрії порозуміння», у якій автори Махатма Ганді, Анна Франк, Митрополит Андрей Шептицький, Мирослав Маринович сприяли осмисленню людської солідарності, толерантності та порозуміння. Масштабність думок про непрості виклики часу була в молоді щодо слів Я.Корчака «А всі шукаємо правди» та «Моральний імператив: щоби скрізь і на кожнім кроці зберігати міру закону і міру справедливості» із розділу «Зерна українсько – ізраїльської солідарності» Є.Сверстюка.
      У шкільній бібліотеці організована викладка публіцистики «Джерела толерантності», а в актовій залі - презентація дитячої художньої літератури народнознавчо – просвітницького осередку «Дзвін».                       
                     Євдокименко Л.М.,
                     заступник директора            
                     з виховної роботи
                     ЗОШ № 13 м.Рівного

2 3