Лев Толстой – письменник і мислитель

Лев Толстой – письменник і мислитель

2
4 

     У ЗОШ №13 учні чергового 10-Б класу (класний керівник Лукянова Н.С.) презентували власний збірник та сітілайт «Життя і творчість Льва Толстого». Л.М.Толстой ще за життя визнаний очільником російської літератури. Його творчість ознаменувала новий етап у російському та світовому реалізмі, виступивши містком між класичним романом ХІХст. та літературою ХХст. Просвітитель, публіцист, релігійний мислитель, його авторитетний погляд спричинив виникнення нової релігійно-моральної течії в Росії – толстовства; засновник шкіл для дітей простих селян, меценат. Він багато роздумував про долю людства, про місце  наук у житті.  А роман «Війна і мир» - це твір, рівного якому – художніми властивостями, глибиною змісту і широким охопленням життя – не знає жодна інша література світу.
      Учні із цікавістю зустріли дослідження старшокласників, задумалися над сенсом життя. Вулиця Л.Толстого є й у Києві, адже протягом 14-16 червня 1879р. Лев Миколайович відвідав Києво-Печерську лавру, Софійський та Михайлівський собори, духовну академію та деякі інші сакральні пам’ятки, зупинявся у сестри своєї дружини Г.Кузьминської. Відтворив київські враження у праці «Дослідження догматичного богослов’я» та ін.
    «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь», - знакові слова Великого Просвітителя України закликають нас розрізняти правду від викривлення,  бачити, де людяне, а де вовче, відсіювати добротне зерно від полови.

Євдокименко Л.М.,
заступник директора
з виховної роботи
ЗОШ № 13 м.Рівного

 1  3