Знай права та обов’язки!

Знай права та обов’язки!

1
2
3
4 

26 вересня 2018 року у 6-Г класі  Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 організована година спілкування  «Знай свої обов’язки» з Оксаною Подоляк, юристом відділу «Рівненського бюро правової допомоги Рівного місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги».
     Перегортаючи сторінки «Прав та обов’язків», Оксана Подоляк нагадала учням не лише їхні права, але й обов’язки; вчила правильно реалізовувати свої права; виховувати в собі поважне ставлення до себе та інших.

      Юрист наголосила, що кожна людина має права й великі обов’язки. Права і обов’язки записані у Конституції. Якщо людина не лише користується наданими їй правами, а й виконує свої обов’язки, вона – справжній громадянин.
     Скільки б тобі не було років, де б ти не жив, твоє життя і життя всієї твоєї сім’ї, сусідів, родичів, твоїх товаришів протікає і надалі складатиметься за Основним Законом нашої держави.
   Юрист відділу «Рівненського бюро правової допомоги Рівного місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги» зауважила, що учні, зазвичай, ходять у школу. Головне, що за Конституцією України всі діти не тільки мають право, а й зобов’язані учитися. Взагалі, вся молодь нашої країни обов'язково повинна мати повну загальну середню освіту (ст. 53). Отже, вчитись – це основний обов'язок дітей шкільного віку.
      Оксана Подоляк вела мову про міжнародну організацію ООН; «Конвенцію про права дитини», а на завершення години спілкування вона провела «Казкову правову вікторину», і на прикладі героїв відомих учням казок спробувала роз'яснити статті Конвенції про права дитини.
      Юрист наголосила, що від народження людина має певні права, які гарантовані і захищаються державою. Права громадян не повинні порушувати права інших. З часом у школярів збільшаться обов'язки і відповідальність.
         Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.

Крокос С.С.,

педагог-організатор

ЗОШ №13

                                        м. Рівного