СТРАТЕГІЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ «ПЕРЕМОГА-ПЕРЕМОГА»

Чи у вас коли-небудь виникав конфлікт зі своїми друзями? Якщо так, ви знаєте, як легко він може зашкодити стосункам. Інколи для цього потрібно кілька місяців, щоб знову усе владналося.

Стратегія розв’язання конфлікту «перемога-перемога» є особливо бажаною, оскільки сприяє позитивній взаємодії між тими, хто сперечається, і тому обоє людей «виграють».

Дотримуючись цих кроків, зможеш переконатися, що ти і твій друг почуватимете себе дуже добре. Спробуй їх!

1.Застосовуй «я-повідомлення», щоб висловити свої почуття і стурбованість.

2.Намагайся говорити тихо, а жестикулювати – спокійно.

3.Активно прислуховуйся до іншої сторони конфлікту. Не переривай. Намагайся зрозуміти її почуття і сприймання.

4.Якщо ти чогось не розумієш, звертайся, щоб отримати більше інформації. Скажи: «Чи не міг би ти мені більше розповісти про..?» або: «Мені здається, що я не зрозумів. Що саме ти маєш на увазі?»

5.Визнач проблему. Після того, як вислухали один одного, разом узгодьте, в чому саме полягає проблема. Введіть усі складові проблеми в свою дефініцію.

6.Здійсніть мозкову атаку щодо можливих рішень. Ви можете записати їх. Ураховуйте всі види ідей, навіть якщо вони видаються трохи безглуздими.

7.Разом узгодьте рішення, яке є найкращим для розвязання проблеми (рішення, до якого ви прийшли разом). Поєднайте кілька альтернатив, коли це необхідно.

8.Якщо рішення видається неможливим, відкладіть його на кілька днів. Домовтеся про день і час, аби знову зустрітись. У між часі ще раз обдумайте проблему.