Website Tutorial

Тиждень фізики

Фізика – слово дзвінке і разюче,

В ньому хмаринка і сонце палюче.

Все, що літає, дзвенить і блищить,

Плаває в водах, холоне, кипить.

На всі боки озирнись

І уважно подивись,

Ти побачиш тоді враз

Фізику навколо нас!

З 11 квітня по 15 квітня у Рівненській ЗОШ №13 пройшов тиждень фізики та астрономії, мета якого підвищити інтерес до вивчення предметів, збагатити кругозір та інтелект учнів додатковими знаннями. Враховуючи ситуацію в країні та умови навчання цей тиждень був проведений дистанційно. Саме сучасна фізика та досягнення науково - технічного прогресу, сучасні ІТ-технології відкривають перед нами можливості дистанційної роботи. Фізика є найважливішим джерелом знань про навколишній світ, основою науково-технічного прогресу і разом з тим одним з найважливіших компонентів людської культури. Зміст, система і методологія фізики відкривають великі можливості для формування наукового світогляду учнів, вироблення практичних умінь і навичок, дійових навичок самостійної роботи. При реалізації цих завдань розвиваються розумові здібності учнів, зокрема логічне мислення учнів, як відображення вищої логіки - логіки природи.

У рамках тижня були проведені :
Науковий онлайн-екскурс "Січ 2-30. Український супутник" Здобувачі освіти дізналися про визначну подію для української космонавтики - запуск власного супутника, історію створення та призначення космічного апарату.(Вчителі фізики)
f1
f2

Для здобувачів освіти 9-х класів був запропонований віртуальний 3D тур «Національний музей космонавтики ім.С.П.Корольова», де учні могли себе відчути справжніми дослідниками космосу, подорожуючи залами музею(Вчитель Мальчевська А.М.)

Серед здобувачів освіти 7 класів вчитель фізики Максимчук Н.В. провів фізичну вікторину «Бої інтелектів», де учні проявили набуті знання, віру у власні сили. Дух змагань, що був присутній на уроці, зробили захід цікавим та повчальним. Вікторина розвиває вміння дітей бачити фізику в оточуючих явищах, перш за все в тих, з якими ми стикаємося щодня.

f3

f4
Десятикласники долучилися до спільного навчального проєкту «Закони фізики у розвитку цивілізації»з використанням інтерактивної дошки Padlet.
Спільна робота над проєктом сприяла розвитку самостійності, вмінню працювати з інтернет-ресурсами, згуртувала та організувала учнів. (Вчитель Мальчевська А.М.)
f5 f6
Із здобувачами освіти 11-х класів під керівництвом вчительки фізики Абрамович А.М було проведене засідання фізичного наукового товариства. Одинадцятикласники свідомо підготувалися до заходу та винесли на обговорення важливі теми у досягненнях сучасної науки.
1. «Межі застосування квантових генераторів:
наука, медицина, косметологія, голографія, лазерна локація»
2. «Використання радіоактивних ізотопів», де розглянули одержання радіоактивних ізотопів і використання їх як індикаторів, як джерел гама-випромінювання, як джерел ядерної енергії.
Підбір матеріалів та підготовка до засідання показали важливість набутих знань у багатьох галузях нашого життя, особливо на сучасному етапі .
f9 f8
Фізику потрібно вчити не лише для того, щоб розуміти нові досягнення науки і техніки, а й для того, щоб пізнати світ, щоб правильно мислити, вирізняти головне, висувати гіпотези й перевіряти їх на практиці, а головне - самовдосконалюватися, жити яскраво, інтенсивно, цікаво! Віват, фізика!