День Європи

18-Den-YEvropy-v-Ukrayini

Святкування Дня Європи в Україні започатковано 2003 року указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Cвято раніше відзначали кожної третьої суботи травня. У Євросоюзі День Європи святкують 9 травня. Тому цьогоріч в Україні його теж відзначатимуть у цей день, щоб бути єдиним цілим з Європейськими країнами, які так активно підтримують нас у боротьбі з ненависними російськими загарбниками.

Для українців це особливий день. Це чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.  

Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.       

До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

Цьогоріч з нагоди свята у нашому закладі класні керівники провели онлайн-класні години, різноманітні вікторини, віртуальні подорожі. Учні 1-4 класів намалювали найулюбленішу країну Європи.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

Україна теж незабаром, сподіваємось, стане членом ЄС, адже уже стільки років на державному рівні відзначає День Європи, живе за європейськими цінностями і принципами.