День писемності

viber 2020-11-09_10-33-38

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашому навчальному закладі  урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада. Мова - один із найважливіших ідентифікаторів державності. Тому заходи, які відбулися упродовж тижня, були спрямовані на підтримку статусу рідної мови.

Стартував він із долученням учнів та частини вчителів (особливо активними виявились учителі природничих та суспільних дисциплін) до написання Всеукраїнського радіодиктанту  національної єдності. І окрім суто філологічної мети, своїм змістом акцентував на єдності української багатонаціональної спільноти.

viber 2020-11-09_10-34-49 viber 2020-11-09_10-34-16
viber 2020-11-09_10-33-56 viber 2020-11-09_10-33-25

Класні керівники 5-11 класів провели виховну годину на тему: «Внесок Рівненщини у розвиток писемності».  Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови.

Під час фотобутафорії, яку підготували словесники Трачук Т.С. та Лещик С.В., школярі дізналися, що 9 листопада, - державне свято - День української писемності та мови. Як слушно зазначив Франсуа Вольтер, “Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя”.

 З метою утвердження статусу української мови був проведений I етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Серед конкурсних завдань, зокрема,  було запропоновано висловити свої міркування з приводу того, наскільки ставлення до рідної мови і володіння її нормами свідчить про духовну сутність людини. Сучасне життя вимагає грамотної людини, яка має значний словниковий запас.

Особливо відзначилися учні 5-А класу, які показали усім  присутнім в актовій залі школярам,  учителям, яка прекрасна й мелодійна українська мова. Метою свята «Мово рідна моя, не мовчи» (підготувала Самчук Н.В.) пробудити у свідомості учнів почуття любові до рідної землі, мови, природи, символів. Своїми  цікавинками про мову вони торкнулися поетичних струн душі, використовуючи пісні, вірші, загадки.

 Усією шкільною спільнотою ми склали шану рідній мові.

Керівник МО вчителів-філологів
 Юшкевич С.А.