Website Tutorial

Шлях довжиною у пів століття

Є в нашому житті прекрасна традиція – святкувати ювілеї. У цьому навчальному році  півстолітній  рубіж відзначає  Рівненська загальноосвітня школа №13. Дата поважна  й водночас мудра,  яка підтверджує, що  біографія складається не просто з років, які прожито, а  з літ, днів, що запам’яталися  утвердженням зрілості закладу, освітніми надбаннями, неповторністю поколінь. 

Тринадцята  школа - це не просто навчальний заклад із  вагомими здобутками, традиціями та  святами, а справжня перлина мікрорайону «Північний», яка стала домівкою тисячам маленьких рівнян.         

11 Перше фото школи  

  ЇЇ історія розпочалася в грудні  1970 року, коли в новому мікрорайоні  стартувало будівництво. Уже через  вісім місяців шкільне  подвір’я заполонив  дитячий сміх. У перший навчальний рік у закладі   навчалося 1785 учнів.

       Сміливцем, який  не побоявся в 1971 році очолити заклад з містичним числом 13, став  Мовчан Микола Олексійович. За роки його директорування школа одна з перших переходить на кабінетну систему навчання і стає методичним центром для вчителів не тільки міста, а й області.

У травні 1979 року Микола Олексійович очолив  освітянську галузь міста. Директорську булаву передав своєму заступнику  - Савіній Лідії Іванівні, яка теж була фанатом своєї справи. Колектив під її керівництвом  боровся за звання «Зразкова школа». Тринадцята  стає першою в Україні, де запроваджуються класи з поглибленим вивченням фізики.

 Лідія Іванівна у 1978 році передає  керівництво закладом  своїй  учениці  Сидоренко Євгенії Олександрівні. У цей  період у школі працювали два стипендіати Соросівської премії – Левшенюк Я.Ф. та Серветник Н.Л., заслужені вчителі України – Левшенюк Я.Ф., Маховий В.Т., Мізюк І.Л., Мовчан  Г.Т.  Діяв літературно-творчий гурток «Світанок» (керівник  Мізюк І.Л.). Неодноразово школа входила в трійку кращих за результатами різноманітних змагань, конкурсів.

Нині заклад теж у лідерах  серед шкіл міста. Тут  здобуває освіту 1527 учнів,  середня наповнюваність класів -33  дитини. А все через  те, що в закладі панує  особлива атмосфера добра, розуміння, взаємоповаги та підтримки, яку плекали  роками.     

  Із 2005 року школу очолює її колишній учень  Бєлік Михайло Миколайович - глобальний стратег, новатор, носій організаційних змін, підходів,  справжній лідер. Так про нього відгукуються колеги і батьки. І це не випадково. Адже під його мудрим  керівництвом  сміливо реалізуються комплексні різнопланові педагогічні та учнівські проєкти, активно впроваджуються сучасні інноваційні педагогічні технології, стрімко створюється модель  компетентнісно-орієнтованого освітнього закладу, розробляються нові підходи до навчання, розвитку творчої  особистості.

Завдяки такому підходу здобувачі освіти закладу  перемагають в олімпіадах із базових дисциплін,  конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт за програмою МАН,   турнірах знавців наук та інших різноманітних конкурсах. 

Нині тринадцята школа є учасником польсько-українського проєкту «Євроатлантична інтеграція України через освіту»,  американської програми обміну старшокласників  «Flex», Всеукраїнського конкурсу закладів освіти  «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ». У 2019 році заклад стає учасником проєкту «Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової середньої освіти» в рамках Програми підтримки освітніх реформ в Україні  «Демократична школа».

Перші помічники Михайла Миколайовича - це заступники: Калаур Руслана Іванівна, Тиндик Ірина Іванівна, Овдійчук Віта Анатоліївна та Полюхович Людмила Петрівна.

Сьогодні в школі працює 24 «учителі-методисти», 16 педагогів має звання «старший учитель», 58 - вищу кваліфікаційну категорію, двоє нагороджено нагрудним знаком МОН України «В.Сухомлинський». Щороку колектив поповнюється молодими й талановитими учителями, які насичують  його юнацьким запалом та прагненням до змін. 

    Про 13-ту  з упевненістю можна сказати: « Школа славна не числом, а славою своїх учнів» (Пирогов).  За 50 років свого існування заклад здійснив не один випуск талановитої молоді, яка успішно трудиться на благо Батьківщини. Є серед випускників і ті, хто мужньо боронить незалежність нашої держави. Прикладом справжнього героїзму є  Гулюк Сергій Миколайович, який  31 липня 2014 року героїчно загинув, захищаючи державний кордон України. Посмертно нагороджений орденом За мужність III ступеню (Указ Президента України №640 від 08. 08. 2014 року). Про його подвиг нагадує меморіальна дошка, розміщена на будівлі школи. 

31 Подорожі

Славиться тринадцята школа й своїми традиціями. Зокрема, щороку випускники  відзначають закінчення школи, мандруючи світом . У яких тільки мальовничих куточках не отримували атестат  про повну загальну освіту одинадцятикласники:  Париж, Угорщина, Хорватія, Чорногорія. Саме цю традицію переймають у тринадцятої й інші освітні заклади  міста. Адже подорожі –це завжди нові відкриття, найдивовижніші враження, вибухові емоції та карколомні пригоди, які гріють душу теплими спогадами упродовж  життя.

32 Подорожі

    Усі починання та проєкти тринадцятої школи (у тому числі й благодійні) стають успішними завдяки підтримці та щирій допомозі батьківської громади. Спільно вдалося перемогти у кількох громадських проєктах. Тепер мешканці  мікрорайону мають можливість  займатися  спортом на сучасному майданчику. Дітвора влітку ганяє  у футбол на  мініполі  зі штучним покриттям.  У дворі  закладу  та прилеглої до нього території встановлено освітлення. Це створило комфортні умови для сімейного відпочинку,  підвищився рівень безпеки на території школи .       

   Уже з наступного року школа стане ліцеєм. Для цього у закладі  є всі умови:   постійно оновлюється матеріально-технічна та навчально-методична  база кабінетів,  здійснюється  профілізація  10-11 класів, забезпечується творча свобода педагогів,  їх професійне зростання через тренінги, участь у проєктах, майстер-класах, семінарах,  вебінарах . Забезпечується партнерство між здобувачами освіти, учителями й батьківською громадськістю, що є невід’ємним компонентом Нової української школи. А вдало розроблені вектори досягнення успіху освітнього закладу забезпечують його престиж. 

    50 років - це зрілий вік, але 13  залишається завжди  молодою. У неї не тільки багате минуле, творче сучасне, а ,як ви переконались, і чудове майбутнє Нехай ніколи не згасає факел шкільних знань, нехай знаходяться молоді гідні руки, які нестимуть його в майбутнє, нехай гордо звучить на теренах України:

«Я учень 13-ї школи м. Рівного»